Sıkça Sorulan Sorular

Akademik Kitap Yayınlama

Çalışmanızı yayınlanması konusunda bizimle yola çıkmaya karar verdiyseniz öncelikle çalışmanızı bize yollamalısınız. Bunun için e-posta yolunu kullanabileceğiniz gibi kargo yoluyla veya elden elektronik ortamda dosyanızı teslim edebilirsiniz.

Öncelikle Artikel Akademi Editörleri dosyanızı inceler. Olumsuz bir karar çıkması halinde sebepleri konusunda her türlü sorunuza yanıt verilecektir.

Çalışmanız, dil bilgisi kurallarına uygunluğu başta olmak üzere, akademik eser niteliği uygunluğu incelemesinden geçer. Akademik çalışmanıza atanan yetkin editörümüz, akademik çalışma kurallarına uygunluk olmak üzere yazılanların belgeli ve tutarlı olmasına dikkat edecektir.

Eksiksiz ve mükemmel bir çalışma ile okurun karşısına çıkma sürecinizde size eşlik edecek yetkin editörlerimiz çalışmalarını bitirdiğinde matbaa öncesi baskının Pdf formatında mail yolulayla size ulaştıracaklar. Basım öncesi son okumasını yapacağınız kitabınızda düzeltileriniz olursa bunları editörünüze yazılı olarak bildireceksiniz. İstediğiniz değişiklik/düzeltiler yapıldıktan sonra onay vereceksiniz ve kitabınız basıma girecek.

Yaygın bir satış ağına sahip Artikel Akademi satış ekibi çalışmanızı saygın ve yetkin kitap satış noktalarında, fuarlarda ve elektronik ortamda satışa sunacak. Kitabınız Yayınevinin katıldığı Türkiye'nin çeşitli illerinde düzenlenecek fuarlarda da sergilenecektir.

Kitap Bölüm Yazarlığı

Kitaplara yazılacak bölüm konu ve başlığını yazar kendisi belirlemektedir. Yazdığı veya yazacağı akademik çalışmasını (araştırma, derleme, tezden bölüm) ilgili kitapta yayınlayabilecektir.

Evet. Yapılan çalışmanın hangi tezden üretildiği dipnotunda belirtilmesi halinde lisansüstü tez/lerinizden yayın yapabilirsiniz.

Hayır. Kitap bölümü olduğundan özet gerekmemektedir.

Yazınızın yayınlanacağı bilgisini aldıktan sonra en geç bir hafta içinde ödemeyi yapıp dekontunuzu .pdf veya .jpg olarak sisteme yükleyebilirsiniz.

Hayır. Ödemeler havale veya eft yöntemi ile olmalıdır.

Evet. Ödemenizle ilgili fatura kitabın basımından sonra bir hafta içinde adreslerinize kargo ile ulaştırılacaktır.

Yazınızın yayınlanıp yayınlanmayacağı, alan editörünün ön incelemesinden sonra tarafınıza kısa sürede mail olarak iletilecektir.

Eğer cevabını bulamadığınız başka sorular var ise iletişimsayfasından bize ulaşabilirsiniz.