Hizmetlerimiz ve Hakkımızda

hakkimizda

Deneyimli yayıncı kadrosu ile ARTİKEL YAYINCILIK, yayıncılık alanında 25 yılı aşkın iş deneyimi bulunan bir ekip tarafından 2010 yılında kuruldu.

Edebiyattan, çizgi romana, biyografiden AKADEMİK ÇALIŞMALARA geniş bir yelpazede yayıncılık yaptı. Yayıncılık sektörünün her alanında sahip olduğumuz deneyimle, yazar adaylarının yayın dünyasına ilk adımını atmasını sağladı. Birçok yazar adayının bu alanda yeteneğini değerlendirilmesine katkı sundu.

Akademik ve bilimsel yayıncılığın artan ihtiyaçları doğrultusunda ARTİKEL AKADEMİ olarak ayrı bir platform oluşturdu. ARTİKEL AKADEMİ ulusal ve uluslararası üniversitelerle de iş birliğine gitti. ARTİKEL AKADEMİ, ulusal ve uluslararası sempozyum, konferans ve kongre türü bilimsel etkinliklere destek vermeyi sürdürüyor.

ARTİKEL AKADEMİ, “ULUSLARARASI YAYINEVİ KRİTERLERİNE SAHİP BİR YAYINEVİ”dir. Yayınladığı kitaplar, dünyanın önde gelen üniversitelerinin kütüphanelerinde bulunmakta, farklı dillere çevirisi yapılan kitapları, çeşitli üniversitelerde yardımcı ders kitabı olarak okutulmaktadır.

Yayınevimize başvurusu yapılan yüksek lisans, doktora tez çalışmaları ile akademik çalışmalar, hakem heyetimiz ve editör kurulumuz tarafından titizlikle incelenmekte ve basılmaktadır.

ARTİKEL AKADEMİ tarafından basılan bilimsel-akademik çalışmalar yurt içindeki vakıf ve devlet üniversite kütüphanelerinin yanında yurtdışındaki önemli üniversitelerin kütüphanelerine de ulaştırılmakta ve üniversite kütüphanelerinde yer almaktadır. ARTİKEL AKADEMİ, bu hizmeti dolayısıyla ÜAK’ın akademik ölçütleri arasında belirtilen, “Uluslararası Tanınmış Yayınevi” niteliği taşımaktadır.