Yazar: Dr. PCC. Selma KALKAVAN - Dr. Fatih ÖLÇEKCİLER
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 978-625-6627-25-3
Ölçüler: 16 X 24

 

İnsan davranışının nörobilimsel temellerini aydınlatan bu çalışma, duygular ve davranışlar arasındaki ilişkiyi derinlemesine inceliyor. Kitap, liderlikten eğitime, motivasyondan ödül sistemlerine kadar geniş bir yelpazede uygulamaları ele alıyor ve nörobilimin iş ve sosyal hayatımıza nasıl entegre edilebileceğini gösteriyor. Elinizde tuttuğunuz bu kitap; bilimsel dokunuşu, insan doğasının gizemi ile sentezleyerek çok önemli bir değer yaratıyor.

Emre BAŞKAN (Öğretim Görevlisi - Azor Brand & People Solutions Kurucusu)

 

Nörobilim insan davranışının sırlarını çözdükçe ve yapay zeka dünyamızı yeniden şekillendirdikçe, sektör liderleri 21. yüzyılın karmaşıklıklarında yollarını bulmak için yeni bir pusulaya ihtiyaç duyuyor. Bu kitap, liderlerin bu dinamik ortamda sadece hayatta kalmalarını değil, aynı zamanda başarılı olmalarını sağlayacak içgörüler sunarak çok önemli bir anda ortaya çıkıyor. Yazarlara değerli katkıları için teşekkür ederiz.

W. SMİTH (BA(UP), APR(PRISA), MA-LIC(YSJ), MIBWRT(Adv.)  SucceedingMinds.com)

 

Kitap, özellikle İnsan ve Kültür alanındaki derin bilimsel araştırmaları ve olağanüstü yaratıcılığıyla ön plana çıkıyor. Paylaşılan bilgi ve tecrübeler, sadece bilgilendirici değil aynı zamanda son derece etkileyici ve ilgi çekicidir. Tüm dünyanın içinde bulunduğu dönüşüm ve değişim döneminde özellikle İnsan ve Kültür bağlamında Nörobilim’in rolü giderek artıyor. Kitap, Nörobilim tabanlı uygulamaların öneminin altını bir kez daha çizerek; Nörobilim’in, insan davranışlarını ve beynin işleyişini anlamak için bilimsel yöntemlerini anlatarak, İnsan ve Kültür alanında, İşe alım süreçlerinden performans yönetimine, eğitim ve gelişim programlarından liderlik ve takım etkinliğine kadar birçok farklı alanda uygulanabilir ve sürdürülebilir olduğunu anlatmakta. Sonuç olarak, bu kitapta Nörobilim’in, İnsan ve Kültür alanında daha etkili ve verimli uygulamaların geliştirilmesine katkı sağlayabileceğini net bir şekilde ortaya koymaktadır. Kesinlikle herkese öneriyorum.

Ülker PİRİ (Kurucu & Genel Müdür- Fenix İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Şirketi)

 

İş dünyasında başarı için geleneksel oyun kitabı yeniden yazılıyor.  İnsan kaynakları alanında çalışan bir profesyonel olarak nörobilim ve davranış bilimleri üzerine odaklanan bu kitabın iş dünyasında fark yaratacağı aşikar. İş dünyasında daha insan odaklı ve etkili stratejiler geliştirmek isteyen tüm insan kaynakları profesyonellerine ve iş liderlerine şiddetle tavsiye ederim.

- Aylin AKSU KAYA (İnsan Kaynakları Profesyoneli)

 

Bu Kategorideki Diğer Kitaplar